Adana İHH Kimdir? « Adana İHH İnsani Yardım Derneği
Mobile Close
Adana İHH Kimdir?

ANASAYFA » KURUMSAL » Adana İHH Kimdir?

« Geri

Adana İHH Kimdir?Hedef tahtasına “Yoksulluğu, Cehaleti ve Zulmü” koyan Adana İnsani Yardım Derneği (Adana İHH) 2008 yılında kuruldu.

Nerede olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış; savaş, tabii afet ve benzeri sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakatlanmış, aç ya da açıkta kalmış, zulme uğramış tüm insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmemesi için gerekli tüm girişimleri yapmak üzere faaliyetini sürdürüyor.

Bunun dışında;

Adana İHH, insani bir sorumluluk üstlenerek değişen dünyada değişmeyen değerlerin yaşatılmasını hedef edinerek, gidilmeyen mazlum ve mahrum coğrafyalara gitmeyi, ulaşılmaz denilen yerlere ulaşmayı, adı-sanı unutulmuşlara bir selamın, bir umudun adı olmayı hedefliyor.

Adana İHH, herhangi bir nedenle mağdur olmuş yaşlı, kadın, çocuk, hasta ve yaralının, yetimlerin hayata ümitle bakışını kaybetmemesi için; onların ekmeği, çadırı, ilacı olmak için çabalıyor.

Tüm bunları din, dil ve ırk ayırımı yapmadan; iyiliği hayat amacı edinmiş kendisiyle, Allah’ıyla ve çevresiyle barışık bir gençlikle yapmayı planlıyor.