Barınak Projesi / Sudan - Darfur « Adana İHH İnsani Yardım Derneği
Mobile Close
Barınak Projesi / Sudan - Darfur

ANASAYFA » PROJELER » Barınak Projesi / Sudan - Darfur

« Geri

Barınak Projesi / Sudan - DarfurBu proje, Sudan Darfur’daki iç savaştan etkilenen aileler, yetim ve dullar için N’yala şehrinin yakınlarında temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla barınak inşa etmeyi hedeflemektedir.

Projenin Tanımı
Darfur’un N’yala bölgesinin batısında savaştan etkilenen mülteciler için insanların bu zor dönemde kalabilecekleri her biri 2 odalı, tuvaletleri olan, plastik döşemeli ve üstü muşamba ile örtülü 73 adet barınak inşa edilecektir. Yetkililer bu proje için arsa belirlemiş ve su kuyusu açmıştır. Ailelere tahsis edilen alan içerisinde sebze yetiştirebilecekleri bir alan bulunmaktadır. Bu vesileyle üretime katılmaları ve günlük ihtiyaçlarını muhtaç olmadan temin etmeleri sağlanacaktır. Mülteciler için betonarme kalıcı konut yapımına müsaade edilmediği için bu tarz bir yöntem belirlenmiş en azından bu ailelerin daha sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri hedeflenmiştir.

Projenin Amacı

Projenin temel amacı, bölge halkına ihtiyaç duyduğu barınak imkânını sağlamaktır. Ayrıca onlara hayatı biraz daha kolaylaştırmak, zarar görenlerin dualarını almak, savaşın yıktığını yeniden inşa etmek, yoksulların gülümsemesini sağlamak ve mültecilere ikamet edebilecekleri barınaklar inşa etmek ve sebze üretimi yapabilecekleri küçük bahçeler oluşturmak.