Ramazanda UMUT var « Adana İHH İnsani Yardım Derneği
Mobile Close
Ramazanda UMUT var

ANASAYFA » HABERLER » Ramazanda UMUT var

« Geri

Ramazanda UMUT varİHH İnsani Yardım Vakfı bu yıl “Ramazan umut var” temasıyla başta Türkiye olmak üzere dünyada 50 ülkede ramazan yardım organizasyonu gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada Adana’da gerçekleştirmeyi planladıkları faaliyetlerle ilgili bilgiler verdi.

Hedeflerinin Adana’da ihtiyaç sahibi 10 bin aileye yardım kolisi ulaştırmak ve bayramda bin yetim çocuğu baştan aşağı giydirmek olduğunu söyleyen Eraslan; İHH Adana olarak şehrimizde gerçekleştireceğimiz yardım faaliyetlerinin dışında Tunus’ta ihtiyaç sahibi 500 aileye ramazan kumanyası ulaştıracağız. Ayrıca Lübnan’da bulunan Filistin mülteci kamplarında yaşayan ihtiyaç sahiplerinin de ev bakımlarını ve Suriye’de savaş mağduru çocuklara oyun parkı ve bir bombalanmış bir caminin bakımını üstleniyoruz. Hayırseverlerimizin yardımlarıyla Ramazan ayında iyiliği tüm yeryüzüne yaymayı amaçlıyoruz” dedi.

Ramazan’da gerçekleştirmeyi düşündükleri yardım faaliyetlerinin bedelleriyle ilgili de açıklama yapan Mahmut Eraslan; “1 yetim çocuğumuzun bayramlık kıyafet bedeli 150 TL, bir aileye yetecek aylık kumanya bedeli 175 TL, bir kişi için iftar bedeli 20 TL bir kişi için sahur bedeli 20 TL, bir su kuyusu için hisse bedeli 100 TL, Afrika’da bir katarakt ameliyatı bedeli 650 TL. Tüm hemşerilerimizi bu iyiliğe ortak olmaya davet ediyorum. Bu yol iyiliğe çıkar” ifadelerini kullandı.

Adana İHH olarak Ulu Cami karşısında hizmet verdiklerini ve vatandaşların kendilerine (0322) 351 4242 ve –(0507) 249 6619 numaralı telefonlardan ulaşabileceğini hatırlatan Eraslan, hayırsever vatandaşlarımızın Adana İHH’nın yardım projelerine Adana Valiliği’nin izni ile açılan Adana İHH Kuveyt Türk TR94 0020 5000 0956 2986 2000 03 hesap numarasından destek verebileceklerini de söyledi.